Навчальний тренінг «Діяльність органів військового управління з виявлення військових правопорушень»

18 січня 2018 року в Інституті Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка зі здобувачами освітнього ступеня «магістр» був проведений тренінг на тему «Діяльність органів військового управління з виявлення військових правопорушень» (вирішення практичних кейсів).

Практичне заняття з цієї теми є  другим етапом навчального курсу. Слухачі під керівництвом начальника відділу підготовки та підвищення кваліфікації військових прокурорів Національної академії прокуратури України Туркота Миколи Семеновича вирішили задачі з кваліфікації військових адміністративних правопорушень, визначили правила відмежування їх від  злочинів та дисциплінарних проступків. Під час практичного заняття відбувся обмін досвідом та обговорені актуальні питання, пов’язані із правовою оцінкою та документуванням корупційних правопорушень.

DSC 0268

_____________________________________________________________________________

Навчально-методичний семінар
із керівниками стрільб

 

У період з 16.01 по 23.01.2018 на базі Інституту УДО України відповідно до Плану проведення навчально-методичного семінару з керівниками стрільб структурних підрозділів УДО України, розробленого Центром первинної та професійної підготовки спільно з кафедрою тактико-спеціальної підготовки Інституту УДО України, проводяться навчально-методичні збори із військовослужбовцями УДО України, які залучаються до проведення практичних занять із спеціальної вогневої та тактико-спеціальної підготовки.

Мета зборів підвищити професійну майстерність та вдосконалити навики військовослужбовців у методиці організації та проведенні практичних занять зі спеціальної вогневої підготовки, тактико-спеціальної підготовки та тактичної медицини, а також обмін досвідом з урахуванням наявних загроз та вимог сьогодення.

_____________________________________________________________________________

Початок навчання слухачів
за професією «охоронник» 3 розряду.

 

15 січня 2018 року, в день 26-ї річниці утворення Управління державної охорони України, у стінах Інституту УДО України розпочато курси професійної підготовки слухачів за робітничою професією «охоронник» 3 розряду. Серед слухачів проходить підготовку військовослужбовець УДО України, який приймав безпосередню участь в АТО на Сході України під час проходження військової служби в Збройних Силах України.

З вітальним словом до слухачів звернулись заступник начальника Інституту УДО України генерал-майор Ігор Платута та виконуючий обов’язки начальника Центру первинної та професійної підготовки Інституту УДО України полковник Сергій Рудь, які привітали їх з початком навчання та побажали успіху у наполегливому здобутті професійних знань для подальшого успішного виконання службових обов’язків.

____________________________________________________________________________

Випуск слухачів за професією «охоронець»

 

В Інституті 28.12.2017 було проведено комплексний контрольний залік (ККЗ), який включав в себе практичне виконання завдання по плануванню охоронного заходу, а саме: перевірки місця тимчасового перебування особи, яка охороняється, маршруту руху, організації взаємодії з правоохоронними органами, адміністрацією об’єктів та з медичними закладами в разі необхідності надання кваліфікованої медичної допомоги і т.д., та відбувся випуск слухачів, які у період з 13.11 по 28.12.2017 навчалися у Центрі первинної та професійної підготовки Інституту УДО України відповідно до Державного стандарту професійно-технічної освіти ДСПТО 5169-ОК.74.60-2013 за професією «охоронець».

Підведення підсумків відкрив начальник Інституту полковник Владислав Чайковський, який привітав військовослужбовців з успішним закінченням навчання та оголосив результати роботи атестаційної комісії. На заході був присутній представник підрозділу особистої охорони полковник Ігор Пискун, який подякував керівництву Інституту за підготовку фахівців з особистої охорони і побажав застосовувати отриманні під час навчання знання та навички на практиці.

За підсумками виконання комплексного контрольного заліку та засідання ДКК слухачі показали достатньо високі результати.

Наказ про випуск слухачів зачитав т.в.п. начальника Центру первинної та професійної підготовки Інституту полковник Сергій Рудь.

Випускники були направлені до підрозділів особистої охорони УДО України для подальшого проходження військової служби по забезпеченню безпеки посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона.

Побажаємо їм успіхів та кар’єрного зростання в подальшій службі на благо нашої держави.

____________________________________________________________________________

«кіборги» як синонім мужності,

стійкості і патріотизму українського воїна

21 грудня 2017 р. кафедрою гуманітарних та загально-правових дисциплін, з метою патріотичного виховання, для слухачів 1 курсу магістратури Інституту УДО України було організовано відвідування кінотеатру «Київ» та перегляд художнього фільму режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги. Герої не вмирають». Цей український фільм розповідає історію одного двотижневого бойового чергування у вересні 2014 року в Донецькому аеропорту      ім. Сергія Прокоф'єва.

За словами Президента України Петра Порошенка, який вже раніше переглянув кінострічку, «назва «Кіборги», якими наші вороги – агресори, хотіли нас образити, навпаки стала синонімом мужності, стійкості і патріотизму українського воїна. Це слово назавжди увійде в історію українського війська, так само як і Донецький аеропорт, з чим безпосередньо пов’язані «кіборги».

З нагоди виходу фільму в прокат команда «Кіборгів» та фонд «Повернись живим» організували ініціативу «ЯНебайдужий!». У рамках ініціативи з кожного квитка, придбаного на фільм «Кіборги», 5 гривень будуть перераховані на допомогу сім'ям загиблих у боях за Донецький аеропорт.

Кінострічка є одним з переможців 8-го конкурсного відбору Держкіно.

Киборг фото

_____________________________________________________________________________

Система вищої освіти англомовних країн

 

19 грудня 2017 року на базі Інституту УДО України кафедра гуманітарних та загально-правових дисциплін провела круглий стіл на тему «Система вищої освіти англомовних країн». До роботи в заході були запрошені старший викладач Відділу мовної підготовки Національної академії прокуратури України, кандидат філологічних наук Левіщенко М.С. та старший викладач кафедри іноземних мов Національної академії внутрішніх справ Новікова І.Є., які детально розповіли про практичний досвід англомовних стажувань у Великій Британії та про рейтинг англомовних країн з найкращою системою вищої освіти. Слухачі Інституту активно брали участь в обговоренні актуальних питань навчання за кордоном, а також виступили з доповідями щодо найкращих університетів англомовних країн. Всі доповіді супроводжувались цікавими відеороликами та презентаціями.

 

DSC 0265

 

DSC 0261

 ____________________________________________________________________________

Комплексне навчання «Безпека»

 

Кафедрами організації державної охоронної діяльності та безпеки та тактико-спеціальної підготовки спільно з іншими структурними підрозділами Інституту УДО України 13.12.17 року зі слухачами другого курсу денної форми навчання організовано та проведено комплексне навчання «Безпека».

Метою зазначеного заходу була перевірка теоретичних і практичних знань та вмінь слухачів з організації та проведення охоронних заходів під час забезпечення безпеки особи, щодо якої здійснюється державна охорона в місцях тимчасового перебування.

Слухачі послідовно відпрацювали весь комплекс необхідних заходів, підготовку документальних матеріалів, практичне проведення інструктажу особового складу, практичні дії в місцях тимчасового перебування особи, щодо якої здійснюється державна охорона з вирішенням поставлених завдань.

_____________________________________________________________________________

НІМЕЦЬКОМОВНИЙ МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

14 грудня 2017 року на базі Гете-Інституту було проведено німецькомовний семінар на тему "Свято Різдва – навчальні станції на заняттях з німецької мови (на прикладі матеріалів видавництва  Hueber)". Семінар проводила Тетяна Бойко, офіційний методист видавництва Hueber, викладач Гете-Інституту в Україні, кандидат філологічних наук.Даний захід відвідала доцент кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту УДО України, канд. пед. наук І.П. Жукевич.

Метод навчальних станцій, як зазначила Т.Бойко, сприяє розвитку навичок самостійного навчання і формує автономію у навчальному процесі, оскільки робота по станціях дозволяє здійснювати диференціацію навчання згідно інтересів студентів та завдання за ступенем складності.

16 запропонованих на методичному семінарі станцій сприяють розвитку навичок реципрокного читання, креативного письма, роботи над поетичними текстами, активізують тематичну лексику в різноманітних завданнях і не обмежують фантазію на тих станціях, де потрібно щось творити власними руками з паперу чи малювати. 

Захід було проведено на високому методичному рівні, кожен з присутніх активно практикував кожну навчальну станцію та отримав сертифікат участі.

img 1264  img 1275

____________________________________________________________________________

Протидія терористичній діяльності

у міжнароднОМУ ВИМІРІ

   15 грудня 2017 року в Національній академії прокуратури України відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Протидія терористичній діяльності: міжнародний досвід і його актуальність для України».

  Організаторами конференції виступили Генеральна прокуратура України та Національна академія прокуратури України, а співорганізаторами Консультативна місія ЄС, Вищий навчальний заклад публічної та індивідуальної безпеки «Апейрон» у Кракові (Республіка Польща), Всеукраїнська асоціація кримінального права,  Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України, Дніпропетровський університет внутрішніх справ, Українська асоціація прокурорів.

Також приймали участь у даному почесному зібранні представники Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка: доктор історичних наук, професор Вєдєнєєв Д.В., доктор юридичних наук, професор Кузнецов В.В., кандидат історичних наук, доцент Хойнацька Л.М.

   Під час конференції учасники обговорили ряд питань, зокрема концептуальні підходи, міжнародно-правові та законодавчі аспекти протидії терористичній діяльності у світі; протидія поширенню ідеології тероризму та екстремізму, діяльність правоохоронних органів і спеціальних служб у сфері виявлення, припинення і розслідування злочинів, віднесених до терористичної діяльності.

Конф 15.12.2017

Конф 15

_______________________________________________________________________________

Безпека для України:

зустріч з міжнародними експертами

   11 грудня 2017 року представники науково-педагогічного складу Інституту Управління державної охорони України КНУ імені Тараса Шевченка (доктор юридичних наук, професор Кузнецов В. В., кандидат юридичних наук, доцент Микитюк М. А., кандидат історичних наук, доцент Хойнацька Л. М., кандидат юридичних наук, доцент Горова О.Б., кандидат педагогічних наук Жукевич І. П., кандидат юридичних наук, доцент Шутий М.В.) та слухачі магістратури взяли участь у публічній панельній дискусії на тему «Безпека для України» з провідними світовими експертами з безпеки. В обговоренні взяли участь Ештон Картер, міністр оборони США (2015-2017), Веслі Кларк, Верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (1997-2000) та Джек Кін, голова правління Інституту вивчення війни (США). Модератором дискусії виступив Стівен Сакур, тележурналіст, ведучий програми HARDtalk, BBC.

Ця публічна панельна дискусія є частиною проекту «Публічні лекції», започаткованого Фондом Віктора Пінчука у 2006 році. Вже понад десятиліття Фонд регулярно запрошує до України провідних політиків та громадських діячів для обговорення викликів, що постають перед світом та Україною. Під час дискусії учасники визначили дві головні загрози безпеці та суверенітету Україні: російська зовнішня агресія та внутрішня корупція. Але незважаючи на наявні ризики, експерти підкреслили, що Україна все ще може розраховувати на стратегічну підтримку США.

34

 

1

_________________________________________________________________________________

міжнароднИЙ вимір антикорупційної політики

 

8 грудня 2017 р. напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією в Національній академії внутрішніх справ відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі». Її організаторами виступили: Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Національна академія внутрішніх справ, Консультативна Місія ЄС в Україні, Національна академія правових наук України, ГС «Центр запобігання та протидії корупції».

У роботі конференції взяли участь представники законодавчої, виконавчої, судової влади, відомі науковці та практики, представники громадських та міжнародних організацій. Також приймали участь у даному почесному зібранні представники Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка: начальник Інституту кандидат психологічних наук Чайковський В.А., завідувач кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін, доктор юридичних наук, професор Кузнецов В.В., провідний науковий співробітник відділення інформаційно-правового забезпечення та міжнародних зв’язків, кандидат юридичних наук, доцент Горова О.Б.

Особливу увагу учасників конференції привернули доповіді: народного депутата України, академіка НАПрН України, академіка НАН України, доктора історичних наук, професора ЛитвинаВ.М., головного наукового співробітника Інституту законодавства Верховної Ради України, доктора юридичних наук, професора, член-кореспондента НАПрН України Ярмиша О.Н., академіка НАПрН України, член-кореспондента НАПН України, доктора юридичних наук, професора Костицького М. В., професора кафедри фінансів КНУ імені Тараса Шевченка, доктора економічних наук, професора Варналія З.С.

Під час роботи конференції відбувся обмін досвідом та обговорені актуальні питання, пов’язані із корупцією як світоглядною проблемою; тіньовою економікою як джерелом корупції; правовим механізмом відповідальності за корупційні правопорушення.

Під час роботи конференції учасники зійшлися на думці, що обрана тема наукового форуму послугувала плідним підґрунтям для обміну думками щодо подальшого розвитку законодавства України та правозастосовної практики, і запропонували схвалити підсумкові рекомендації та направити їх у відповідні інстанції.

  Конф 8.12.2017   Конф 8.12.20174

Конф 3 8.12.2017

____________________________________________________________________________

Закінчення навчання слухачів
за професією «охоронник» 3 розряду.

 

24 листопада відбувся випуск слухачів Центру первинної та професійної підготовки Інституту УДО України, які навчалися за курсом професійної піготовки з професії «охоронник», у період з 11.09 по 23.11.2017 відповідно до Державного стандарту професійно-технічної освіти ДСПТО 5169-ОК.74.60-2014.

У стінах Інституту УДО України 23.11.2017 відбулося засідання Державної кваліфікаційної комісії з метою організації і проведення кваліфікаційної атестації та присвоєння відповідної кваліфікації слухачам, які здобули професійно-технічну освіту за професією «охоронник» 3 розряду.

Урочисті заходи, присвячені випуску слухачів, відкрив заступник начальника Інституту УДО України генерал-майор Ігор Плахута, який підвів підсумки засідання Державної кваліфікаційної комісії та привітав військовослужбовців з успішним закінченням навчання.

За позитивні результати в навчанні та зразкову військову дисципліну окремі слухачі були заохочені правами начальника Інституту УДО України полковника Владислава Чайковського.

Сьогоднішні випускники направлені до підрозділів Управління державної охорони України для подальшого проходження військової служби по здійсненню державної охорони органів державної влади України та забезпеченню безпеки посадових осіб.

Побажаємо їм успіхів у їхній почесній службі, а також подальшого кар’єрного зростання.

____________________________________________________________________________

Науковий захід “Актуальні проблеми кримінального права”

 

16 листопада 2017 р. у Національній академії внутрішніх справ проведено VIІІ міжвузівську науково-теоретичну конференцію на тему “Актуальні проблеми кримінального права”. Метою наукового зібрання є увічнення пам’яті генерал-лейтенанта внутрішньої служби, доктора юридичних наук, професора, академіка НАПрН України, заслуженого діяча науки і техніки України, почесного члена 12 міжнародних наукових установ, стипендіата Президента України, президента Міжнародної академії фундаментальних основ буття Петра Петровича Михайленка (1914–2008), а також поглиблення наукових знань з актуальних проблем кримінального права України.

У роботі конференції взяли участь відомі науковці та практики, представники громадських організацій, зокрема доктори юридичних наук, професори Шакун В.І., Осадчий В.І., Савченко А.В., Мисливий В.А., Лихова С.Я., Житний О.О. та ін. Також приймав участь у даному почесному зібранні представник Інституту УДО України КНУ ім. Тараса Шевченка – доктор юридичних наук, професор Кузнецов В.В.

Жваву дискусію викликав виступ доктора юридичних наук, професора, академіка НАПрН України, заслуженого діяча науки і техніки України Шакуна В.І., який був присвячений економічній кризі як об’єкту кримінології.

Заслухавши та обговоривши доповіді, учасники конференції відзначили, що на сучасному етапі розвитку держави, суспільство особливо турбує питання стабільності і порядку. Завданням української кримінально-правової науки повинно стати розробка нового Закону про кримінальну відповідальність, який би відповідав сучасним соціально-економічним реаліям та міг протидіяти внутрішнім та зовнішнім загрозам.

 

Фото конф 24.11.17

____________________________________________________________________________

Чемпіонат Управління державної охорони України
з легкої атлетики (кросу) 26.09.2017

 

         СтартВідповідно до Положення про проведення змагань серед неолімпійських видів спорту серед військовослужбовців Управління державної охорони України на 2017 рік, 26.09.2017 на базі Міста спорту (Гідропарк) Інститутом були проведені особисто-командні змагання з легкої атлетики (кросу) між спортивними групами КФК УДО України ФСТ «Динамо» України. 

У змаганнях взяли участь збірні команди 11-ти спортивних груп у кількості 40 спортсменів у командних та індивідуальних заліках.

           

Спільна       Змагання відкрив виконуючий обов’язки Начальника Центру первинної та професійної підготовки Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка полковник Сергій Рудь, який побажав усім учасникам змагань успіхів у змаганнях та перемог.

 

За результатами командної першості місця серед команд розподілились наступним чином:

III м. – збірна команда 3-ї спортивної групи (Служба 3 комендатури ДООб);

II м. – збірна команда 11-ї спортивної групи (ДПО);

I м. – збірна команда 13-ї спортивної групи (ДОО).

______________________________________________________________________________

Протидія корупційним та іншим правопорушенням у військових формуваннях України

 

Фото прокуратура1

19 вересня 2017 року Національна академія прокуратури України спільно з Генеральною прокуратурою України та Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського провели круглий стіл «Протидія корупційним та іншим правопорушенням у військових формуваннях України». До участі у заході долучились військові прокурори, фахівці Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро України, Національної гвардії України, місії Ради Європи в Україні, представники засобів масової інформації. Також приймав участь у даному почесному зібранні представник Інституту УДО України КНУ ім. Тараса Шевченка – доктор юридичних наук, професор Кузнецов В.В.

Фото прокуратураЗахід був спрямований на об’єднання зусиль працівників правоохоронних та інших органів, уповноважених протидіяти правопорушенням з ознаками корупції у військовій сфері, а також представників наукових установ, інших осіб, зацікавлених у розв’язанні цієї проблеми, щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед військовослужбовців.

За результатами проведення наукового заходу запропоновано підготувати законопроекти про внесення змін до КК України та КУпАП, які спрямовані на удосконалення відповідальності військовослужбовців за корупційні правопорушення.

_______________________________________________________________________________

Мистецький захід

( до Дня українського кіно)

14 вересня 2017 р. кафедрою гуманітарних та загально-правових дисциплін для слухачів магістратури Інституту УДО України було організовано відвідування кінотеатру «Жовтень». Заклад відкрився 8 листопада 1930 р. під назвою «Дев’яте госкіно» і був найпершим зі зведених за спеціальним проектом кінотеатром Києва.

Слухачі мали можливість поринути у світ вітчизняного кінематографу, переглянувши фільм Заза Буадзе «Червоний», який транслює з екрана непереможний, життєствердний національний дух українського народу, передає відчуття його непорушної єдності, сповненої природної сили й волі до життя.

Фільм створено за фінансової підтримки Держкіно, та є результатом спільного україно-литовського виробництва. У серпні 2017 року стрічка взяла участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кінопремію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

Фото кино

 

____________________________________________________________________________

Кримінально-правова протидія злочинам

проти основ національної безпеки України

 

          DSC 088828 квітня 2017 року в Інституті УДО України відбулося заплановане засідання «круглого столу» на тему «Злочини проти основ національної безпеки України», яке було організоване кафедрою гуманітарних та загально-правових дисциплін за підтримки керівництва Інституту. Необхідність та важливість проведення наукового заходу обумовлені анексією АР Крим і проведенням антитерористичної операції на сході країни. Основною метою «круглого столу» було обговорення дискусійних питань ефективності кримінально-правової протидії злочинам проти основ національної безпеки України

          У роботі «круглого столу» взяли активну участь науковці та слухачі Інституту УДО України (В.А. Чайковський, начальник Інституту, кандидат психологічних наук;М.А. Микитюк, начальник кафедри організації державної охоронної діяльності та безпеки, к.ю.н., доцент; О.Б. Горова, провідний науковий співробітник відділення інформаційно-правового забезпечення та міжнародних зв’язків, к.ю.н., доцент та ін.) й представники різних вузів України, практичні співробітники правоохоронних та судових органів, які досліджують проблеми кримінальної відповідальності за злочини проти основ національної безпеки.

З цікавими доповідями виступили В.В. Кузнецов, завідувач кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту, д.ю.н., професор (тема виступу «Загальна характеристика злочинів проти основ національної безпеки України»); Лащук Є.В., начальник відділу взаємодії з державними органами управління забезпечення діяльності керівництва Верховного Суду України, к.ю.н., доцент («Державна зрада: проблеми кваліфікації»); Усатий Г.О., доцент кафедри кримінального права та кримінології Юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, к.ю.н., доцент, с.н.с. («Кримінально-правові аспекти реформування національної безпеки»); Луценко Ю.В., старший науковий співробітник Науково-організаційного центру Національної академії Служби безпеки України, к.ю.н. («Агресія проти України: причини, наслідки та уроки гібридної війни»); Грудзур О.М., детектив Національного антикорупційного бюро України, к.ю.н. («До питання про об’єкт перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань»); Лядецький Д.М., слухач 1 курсу магістратури Інституту («Криміналізація діянь у сфері основ національної безпеки України: порівняльний аспект»); Ковнацький О.О., слухач 1 курсу магістратури Інституту («Посилення кримінальної відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах проведення АТО»).

          Під час роботи «круглого столу» були визначені основні проблеми регламентації та реалізації кримінальної відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України. 

Матеріали «круглого столу» будуть використані під проведення занять з навчальних дисциплін «Кримінально-правовий захист охоронної діяльності» та «Правове забезпечення охоронної діяльності та безпеки».

          

_______________________________________________________________________________

Іншомовна підготовка слухачів магістратури:

проведення бінарного заняття

 

DSC 087428 квітня 2017 року на базі Інституту Управління державної охорони України відбулися бінарні навчальні заняття з дисципліни «Професійна іноземна мова (англійська, німецька)» на тему «Оцінювання рівня знань з іноземної мови». Метою проведення бінарного заняття було визначення рівня володіння іноземною мовою слухачів магістратури.

Заняття проводили науково-педагогічні працівники кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін: кандидат педагогічних наук, доцент Жукевич І.П. та старший викладач Спірічева О.В., а також кандидат педагогічних наук, директор Навчального центру мовної підготовки Національної академії Служби безпеки України Кривич М.Л.

Під час проведення заняття слухачі виконали завдання, результати яких засвідчили в середньому достатній рівень володіння іноземною мовою. Мету заняття досягнуто. На даному етапі навчання результати контролю дадуть можливість звернути увагу на помилки, допущені слухачами під час тестування, та виправити їх у процесі подальшої іншомовної підготовки.

_____________________________________________________________________________

Іншомовна підготовка працівників правоохоронних органів

та сектору безпеки

 

21 квітня 2017 року на базі Національної академії прокуратури України відбулась всеукраїнська науково-практична конференція «Іншомовна підготовка працівників правоохоронних органів та сектору безпеки», учасником якої була доцент кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту Управління державної охорони України КНУ імені Тараса Шевченка Жукевич І.П. Метою конференції було об’єднання зусиль української наукової та освітянської спільноти, представників правоохоронних органів і спеціальних служб України, фахівців у зазначеній сфері, інших зацікавлених осіб для вирішення питань актуальної в контексті європейської інтеграції України іншомовної підготовки працівників правоохоронних органів та сектору безпеки; обговорення міжнародного досвіду такої підготовки і шляхів його застосування в Україні, а також труднощів, що виникають у процесі галузевого перекладу та комунікації майбутніх правоохоронців.

За результатами конференції учасниками було визначено та схвалено ряд рекомендацій щодо актуальних проблем підготовки з іноземних мов працівників правоохоронних органів та сектору безпеки, методики, практики, інноваційних технологій та ресурсів викладання іноземної мови, формування мовних компетенцій.

Конф.НАПУ 21.04.17

_____________________________________________________________________________

Відвідання Національного музею «Чорнобиль» слухачами Вищого професійного училища державної охорони Інституту УДО України

 

muzey CHernobyilya v Kieve26 квітня в Україні відзначається Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. Напередодні зазначеної дати, 19.04.2017, слухачами Вищого професійного училища державної охорони був відвіданий Національний музей «Чорнобиль».

Сучасна експозиція музею розміщена в кількох залах і налічує понад сім тисяч експонатів. Унікальні експонати, розкриті документи, карти з грифом „Таємно”, фотографії, спеціальні прилади, друковані видання того часу та історичні реліквії із Чорнобильської зони відчуження змушують замислитися про найболючіші проблеми сьогодення, серед яких екологічні, соціальні, духовні збитки, заподіяні катастрофою. Численні матеріали свідчать про героїчні дії ліквідаторів, які рятували Землю від страшного лиха, не шкодуючи свого здоров’я і навіть життя. Слухачам було представлено діючу трьохфазову діораму «Чорнобильська АЕС до, під час та після аварії», яка створює ефект вашої присутності на місті подій, та електронна „Книга пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, а також унікальні відеоматеріалами, комп’ютерні програми про катастрофу та її наслідки.

Головною метою відвідування музею було вшанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осягнути планетарний масштаб Чорнобильської біди, яку слід розцінювати як застереження людству, як найпереконливіший заклик до ядерного роззброєння, спільної боротьби за екологічну чистоту планети, пріоритет загальнолюдських цінностей в розвитку світового співтовариства.

Пам’ять про Чорнобильську трагедію буде жити в наших серцях вічно!

______________________________________________________________________________

У вирі легенд

 

domСуботнього дня слухачі і науково-педагогічні працівники Інституту УДО України відвідали найвідомішу споруду Києва епохи модерна — Буди́нок із химе́рами, овіяний багатьма легендами. Свою назву будинок отримав через скульптурні прикраси, тематика яких — тваринний наземний та підводний світи, атрибути полювання, казкові істоти.
         Споруду у 1901 – 1903 роках звів архітектор Владислав Городецький як прибутковий будинок із помешканням для своєї родини. Зовні будинок являє собою незабутнє видовище. Цікавим є використання високого парапету на даху, що дозволило практично сховати покрівлю і звести першу будівлю «без даху» в українській столиці. Скульптурні прикраси за власними ескізами Владислава Городецького виконав його незмінний компаньйон, міланський скульптор Еліо Саля.

image 0 02 05 9e9e3a1f9d6939e4c2b343957caf4856a3ca98987f38930b06fff23f99de365c VЗовнішньому вигляду будинку повністю відповідають і його інтер’єри з художніми розписами, мармуром, ліпним декором, дерев'яним різбленням, інкрустацією. У парадному вестибюлі гостей зустрічає величезний спрут, ніби зроблений з найдрібніших морських мушель та морських зірочок. А далі - гвинтові сходи, вітражі на мисливські теми, багатокутні зали. На стінах розвішані мисливські трофеї самого власника будинку — черепи, роги та безліч опудал. 

Після революції 1917 року будівлю було націоналізовано і деякий час дім використовувавсimage 0 02 04 7cd08bd5872db66cc2fe86c9f01760c99f1ae45fa49ef50a19ded21ad3382575 Vя як житло, розміщувався штаб військово-трудової дружини. Потім нова влада розмістила тут Ветеринарне управління Київського військовогог округу. У 1930-ті роки кияни називали цей будинок не інакше як «Морське дно», стверджуючи, що він належав відставному адміралові. У березні 1944 Раднарком та ЦК КПУ вирішили передати його для житла працівникам театру ім. Франка, що поверталися з евакуації. Проте вже того ж року його передали ЦК КПУ, а держслужбовці влаштували в ньому свій медичний заклад — поліклініку № 1.

За часів незалежності будівля належала Міністерству охорони здоров’я України.  По закінченню реставрації, яка тривала до 2004 року, будинок придбав статус Малої резиденції Президента України, призначеної для прийому закордонних делегацій.

       Слухачі та науково-педагогічні працівники Інституту отримали величезне задоволення від побаченого, розповіді екскурсовода та відчули неминучий плин історії.
________________________________________________________________________________________________

Науковий захід з проблем комунікативних стратегій інформаційного суспільства

05.04.2017 року в Національній академії Служби безпеки України відбулася VIII Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених, студентів та курсантів «Комунікативні стратегії інформаційного суспільства: лінгвістика, право, інформаційна безпека», учасниками якої були науково-педагогічні працівники кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту Управління державної охорони України КНУ імені Тараса Шевченка Жукевич І. П., Спірічева О. В. та слухачі магістратури Литвин В., Фурсенко С. Метою наукового заходу стала необхідність формування мотивації в молоді до наукових досліджень, інтелектуального зростання; презентація наукових пошуків здобувачів вищої освіти; покращення творчої співпраці між різними науковими школами та сприяння розвитку взаємин між вищими навчальними закладами України.

20170407 141529 1В обговоренні проблем комунікативних стратегій інформаційного суспільства взяли участь співробітники практичних підрозділів Служби безпеки України, інститутів сектору безпеки та оборони, представники 12 вищих навчальних закладів України, а також представники науково-педагогічного складу і здобувачі вищої освіти Національної академії Служби безпеки України.

Тематичними напрямами наукових обговорень стали:

стратегічні комунікації в діяльності інститутів сектору безпеки та оборони;

стратегічні комунікації в умовах АТО;

сугестія як технологія інформаційно-психологічного протиборства;

актуальні проблеми перекладу;

переклад у діяльності інститутів сектору безпеки та оборони;

лінгвістика тексту й теорія комунікації: безпековий вимір;

прикладна лінгвістика на початку ХХІ століття;

удосконалення діяльності інститутів сектору безпеки та оборони: підготовка, аспекти взаємодії, актуальні питання.

 

___________________________________________________________________________________________________
Прес-конференція щодо впровадження проекту "Практичний курс англійської мови"

КНУ прес конф

14 березня 2017 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка доцент кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту УДО України Ірина Жукевич взяла участь у прес-конференції щодо впровадження Проекту «Практичний курс англійської мови». З привітальними промовами виступили Ове Уруп-Медсен, керівник Програми професійної підготовки Україна-НАТО та Петро Бех, проректор з науково-педагогічної роботи (Міжнародне співробітництво) Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Було наголошено, що за підтримки керівника Програми професійної підготовки Україна-НАТО Ове Уруп-Медсена на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводяться курси вдосконалення англійської мови. На даний час на таких курсах навчається 32 групи слухачів та вже отримали сертифікати 800 слухачів. Петро Бех підкреслив, що створюються умови для того, щоб слухачі навчались в своїх установах, а також ведеться робота в напрямку офіційної сертифікації.

Голова «Асоціації інноваційної та цифрової освіти», начальник головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко виступив з доповіддю щодо інноваційної он-лайн технології вивчення іноземних мов, а саме розповів про соціальний проект Lingva.Skills. Метою даної платформи є покращення знань та навичок володіння іноземними мовами державними службовцями у відповідності до стандартів ЄС, а також: вчителями, викладачами, працівниками системи освіти; студентами (завдяки запровадженню системи змішаного навчання (blendedlearning) у ВУЗах України); внутрішньо переміщеними особами тимчасово безробітними, які знаходяться на обліку у Державному центрі зайнятості України; учасниками АТО та членами їх сімей з метою їх скорішої адаптації, підвищення конкурентоздатності на ринку праці та збільшення можливості отримати гідну роботу або відкрити власну справу.

         Ефективність вивчення та вдосконалення англійської мови підтвердили слухачі даного Проекту, а саме Зоряна Кучма, керівник Головного департаменту з питань економічної політики Адміністрації Президента України зазначила, що навчання, яке відбувається на робочому місці є досить зручним. Володимир Грабчак – начальник Управління міжнародної діяльності Національної гвардії України підтвердив, що 34 представники Управління успішно пройшли курс вдосконалення англійської мови при КНУ імені Тараса Шевченка та на даний час залучаються до заходів на міжнародному рівні, що мотивує підвищувати мовленнєву та міжкультурну компетентність.

         На завершення Петро Бех зазначив, що буде створено Координаційну раду щодо проведення практичних курсів англійської мови.

_______________________________________________________________________________________________________

Проблеми правового забезпечення охоронної діяльності та безпеки – чергове засідання наукового гуртка

28 лютого 2017 року кафедрою гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту УДО України було проведено п’яте засідання наукового гуртка з проблем правового забезпечення охоронної діяльності та безпеки. На засіданні були присутні: завідувач кафедри д.ю.н. професор Кузнецов В.В., професор кафедри, к.і.н., доцент Хойнацька Л.М., доцент кафедри, кандидат педагогічних наук Жукевич І.П., ст. викладач кафедри Спірічева О.В., слухачі магістратури 1 курсу: Конченко В.П, Гулевська К.С, Гудзь А.С, Литвин В.А, Лядецький Д.М, Кушнір С.А, Марченко В.Г.

На засіданні наукового гуртка було обговорено та схвалено звіт роботи наукового гуртка з проблем правового забезпечення охоронної діяльності та безпеки за І семестр 2016/2017 н.р. й затверджено план роботи наукового гуртка на ІІ семестр 2016/2017 н.р.

Одним з питань наукового гуртка, яке було винесене на засідання за ініціативи слухачів, було обговорення перспективних тем наукових досліджень слухачів для підготовки тез доповідей на підсумкову науково-практичну конференцію «Реформування національної безпеки: історія, сучасність, перспективи» (19 травня 2017 р.).

Наприкінці засідання наукового гуртка відбулася презентація навчальних видань науково-педагогічних працівників кафедри, які вийшли в друк у січні 2017 р: («Пам’ятка військовослужбовця Управління державної охорони України»; «Кримінальна відповідальність за корупційні злочини. Альбом схем»; «Англійська мова для співробітників державної охорони (Частина 1)»; «Німецька мова для співробітників державної охорони (Частина 1)»; «Іnternationalcooperationoflawenforcementagencies (FBI, Interpol, Europol). Міжнародна співпраця правоохоронних органів (ФБР, ІНТЕРПОЛ, ЄВРОПОЛ)»; «TerrorisminContemporaryWorld: Social, Political, and Psychological Aspect. Тероризм у сучасному світі: суспільно-політичний та соціально-психологічний аспекти»).

Гурток1 28.02

______________________________________________________

 

Профорієнтаційна робота

 

1 та 2 лютого 2017 року в школі І-ІІІ ступенів №294 Деснянського району міста Києва було проведено заняття із курсу «Надання першої допомоги постраждалим». Військовослужбовець Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Тимончук Микола Васильович ознайомив учнів 5-11 класів із теоретичними та практичними аспектами надання першої долікарської допомоги.

Під час занять, з метою популяризації навчання в Інституті УДО України, проводилась профорієнтаційна робота.

Хлопці та дівчата з цікавістю навчалися надавати практичну допомогу своїм товаришам у складних ситуаціях. Учні самостійно виконували непрямий масаж серця та штучне дихання.

           Школярі отримали багато корисної інформації, навчилися застосовувати на практиці набуті знання.

Тимончук1 Тимончук 2

_______________________________________________________

 

academylogo

Участь начальника Інституту в урочистостях

з нагоди 25-ої річниці створення

Національної академії Служби безпеки України

 

27 січня начальник Інституту Владислав Чайковський прийняв участь в урочистостях з нагоди 25-ої річниці створення Національної академії Служби безпеки України за участі представників органів державної влади, вищих навчальних закладів, ректорів та випускників Академії різних років, співробітників та вихованців навчального закладу.

        Зі святом присутніх привітав ректор навчального закладу Сергій Кудінов, який подякував своїм попередникам за неоціненний внесок у розбудову і розвиток Академії і підкреслив, що Академія СБУ – молодий вищий навчальний заклад, але амбітний, рішучий та прогресивний, спроможний ефективно вирішувати всі завдання, поставлені Службою безпеки України і державою.

Для почесних гостей навчального закладу також було організовано екскурсію мультимедійними лінгвістичними лабораторіями, показові заняття курсантів зі стрільби та бойових мистецтв.

    DSC 5152 DSC 5278

Вітаємо колектив, вихованців та випускників Національної академії Служби безпеки України з 25-ою річницею створення навчального закладу!

______________________________________________________________________________________________________

Навчально-методичний збір з рукопашного бою серед позаштатних інструкторів структурних підрозділів УДО України

У період з 25.01 по 27.01.2017 на базі Інституту УДО України відповідно до Плану проведення навчально-методичних зборів серед позаштатних інструкторів структурних підрозділів УДО України проводяться навчально-методичні збори із військовослужбовцями, які відповідають за розвиток військово-прикладних видів спорту в структурних підрозділах УДО України, а також залучаються до проведення занять із спеціальної фізичної підготовки. Серед учасників практичного семінару майже 70% військовослужбовців мають спортивні звання «Майстер спорту України» та «Кандидат у майстри спорту України». До проведення практичного семінару запрошені найкращі інструктори з рукопашного бою, а також представники Федерації рукопашного бою України.

Метою проведення зборів є підвищення методичного рівня зазначеної категорії військовослужбовців УДО України, обмін досвідом з основ виконання техніки та тактики застосування прийомів рукопашного бою та спеціальних засобів у службовій діяльності з урахуванням наявних загроз та вимог сьогодення.

DSC 0001

DSC 0010

_______________________________________________________________

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ:

ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ

16 січня 2017 року професором кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Л.М.Хойнацькою для слухачів першого курсу магістратури Інституту УДО України був проведений навчально-методичний семінар по темі «Актуальні питання українського державотворення: історія та сучасність».

На семінарі розглядалися історично-політологічні особливості формування і розвитку української державності, головні періоди державотворчого процесу, демонструвались нові підходи до розуміння сутності й розбудови України, акцентувалась увага на тому, що на сучасному етапі вкрай необхідним стає підвищення рівня національної свідомості українського народу та згуртування його навколо єдиної національної ідеї.

Слухачі взяли активну участь у обговоренні досягнень і прорахунків, яких зазнавав українських народ та його політична еліта на шляху утвердження української державності. Дійшли висновку, що для України, яка вступила у третє тисячоліття незалежною самостійною державою, питання становлення та розвитку державності є вкрай актуальними та важливими, оскільки є питаннями збереження суверенітету та його належного захисту у майбутньому.

_____________________________________________________________________________________________________

Початок навчання
за професією «охоронник» 3 розряду
.

У Вищому професійному училищі державної охорони Інституту УДО України відповідно до державного замовлення на 2017 рік та Державного стандарту професійно-технічної освіти ДСПТО 5169-ОК.74.60-2014 за професією «охоронник» 3 розряду розпочато навчання слухачів для потреб УДО України.

Серед слухачів є також військовослужбовці УДО України, які приймали безпосередню участь в АТО на Сході України під час проходження служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

        З вітальним словом до слухачів звернувся директор Вищого професійного училища державної охорони Інституту УДО України полковник Сергій Рудь, який привітав їх з початком навчального року та побажав успіху у наполегливому навчанні та здобутті первинних професійних знань для успішного виконання службових обов’язків по забезпеченню нормального функціонування органів державної влади України та забезпеченню безпеки посадових осіб.

DSC 0422

_____________________________________________________________________________________________________

Спартакіада професорсько-викладацького складу м. Києва

з настільного тенісу.

12 січня 2017 року військовослужбовці Інституту УДО України взяли участь у Спартакіаді «Бадьорість та здоров’я» серед професорсько-викладацького складу ВНЗ м.Києва з настільного тенісу, що проводився у спортивному комплексі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за адресою проспект Академіка Глушкова, 2-Б.

У змаганнях брали участь шість команд, військовослужбовці Інституту УДО України в особистій першості посіли відповідно 6 та 7 місця.

На учасників змагань чекала безкомпромісна боротьба, крім цього професорсько-викладацький склад обмінявся досвідом і підвищив свою кваліфікацію.

Наступні змагання спартакіади «Бадьорість та здоров’я» з шахів відбудуться 17 січня 2017 року, головний суддя Чубар І.І.

image 0 02 05 77b3c833bdc6cbb88099d574da4ffd79cc14b71b96708b49f1aff73449dba246 V

___________________________________________________________________________________________________

Міжкафедральний семінар за темою:

«Новітні технології в освітньому процесі»  

29 грудня 2016 року згідно плану роботи кафедри на 2016-17 навчальний рік був проведений міжкафедральний семінар за темою: «Новітні технології в освітньому процесі». Під час проведення семінару були розглянуті можливості використання інформаційних технологій від фірми Sony у освітньому процесі.

Рисунок1

Рисунок2

_____________________________________________________________________________________________________

Криміналістика в сфері охоронної діяльності

 

Кафедра гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту УДО України продовжує залучати до освітнього процесу науково-педагогічних працівників інших вузів України, що розширює міжкафедральні зв’язки та сприяє удосконаленню навчального процесу нашого Інституту.

 Так, 13 грудня 2016 року в межах навчальної дисципліни «Правове забезпечення охоронної діяльності та безпеки» для слухачів 1 курсу Інституту УДО України було проведено бінарне лекційне заняття завідувачем кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін, д.ю.н., професором Кузнецовим В.В. та професорм кафедри криміналістичних експертиз Національної академії внутрішніх справ, к.ю.н., доцентом Кофановим А.В. на тему «Криміналістичне забезпечення охоронної діяльності та безпеки».

На розгляд слухачів було запропоновано п’ять питань: ідентифікація людини за ознаками зовнішності, ознаки зовнішності людини, опис ознак зовнішності людини, криміналістична діагностика татуїровки, методи і засоби фіксації ознак зовнішності, види ідентифікації людини за ознаками зовнішності.

Під час заняття було використано технічні засоби навчання та продемонстровано можливості програми «Faces» при складанні фотороботу.

Професор кафедри криміналістичних експертиз Кофанов А.В. навів цікаві практичні приклади використання спеціальних знань в охоронній діяльності.

Під кінець заняття у слухачів виникло багато практичних питань та зав’язалась жвава дискусія щодо використання криміналістичних знань під час проведення охоронних заходів.

DSC 0353

__________________________________________________________________________________________________

Шаховий турнір присвячений Дню Збройних Сил  України

6 грудня 2016 р. в Інституті УДО України було проведено шаховий турнір присвячений Дню Збройних Сил  України.

Відкриваючи змагання, перший заступник начальника Інституту УДО України полковник Пугач С.М. привітав усіх присутніх з Днем Збройних Сил України, побажав учасникам нових перемог, сил і наснаги для популяризації та розвитку шахів. У змаганні прийняли участь слухачі 1 та 2 курсу магістратури Інституту УДО України та слухачіВищого професійного училища державної охорони Інституту УДО України. Цей захід був організований кафедрами гуманітарних та загально-правових дисциплін, тактико-спеціальної підготовки, Вищим професійним училищем державної охорони. Суддею змагань був визначений доктор юридичних наук, професор Кузнецов В.В. Змагання відбулися в особисто-командному заліку.

У напруженій боротьбі перемогу у турнірі виборола команда Вищого професійного училища державної охорони; в особистій першості переміг В.В. Бондаренко, 2 місце виборов – Конченко В.П., 3 місце – Матюшок А.О.

Фото Шахмат

______________________________________________________________________________________________________

Історія Збройних Сил України: минуле та сучасність

            Напередодні  святкування Дня Збройних Сил України слухачі Інституту Управління державної охорони відвідали  Національний військово-історичний музей України, де ознайомились зі зброєю часів Київської Русі, Гетьманської держави, Першої світової та громадянської війни.

В експозиції музею слухачів особливо зацікавила виставка«Герої не вмирають», присвячена подіям неоголошеної війни на сході України. Основу експозиції складають особисті речі українських солдат, зібрані в Іловайському котлі у вересні — жовтні 2014 року під час пошукової експедиції, організованої Службою цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України та Національним військово-історичним музеєм України. Співробітники музею та волонтери з низки громадських організацій працювали кілька місяців в районі Саур Могили, Іловайська, Шахтарська та Старобешеве. Слухачі дізналися про життя і смерть простих українців, які встали на захист незалежності України в рядах Збройних Сил України, інших військових формувань та добровольчих батальйонів. Персональні стенди Всеволода Воловика, Георгія Тороповского, Миколи Личака, комбата Гуменюка, героїв полковника  В’ячеслава Галви і «Балу» знайшли живий відгук у екскурсантів.

По закінченнюогляду експозиції  група висловила слова подяки співробітникам  музею за цікаву та змістовну екскурсію.

image 0 02 05 6287a495abc43f9704f05c7f560d7ef43832526d3caaff13677ca50af9098dd2 V

image 0 02 05 53826b7ce2e1ccc500025c0e6e3b0cdb442d1740b48336d132ab8969dc2cec81 V_______________________________________________________________________________________________

Щодо здійснення навчання
за професією «охоронник» 3 розряду.

07.11.2016 у Вищому професійному училищі державної охорони Інституту УДО України відповідно до державного замовлення на 2016 рік та Державного стандарту професійно-технічної освіти ДСПТО 5169-ОК.74.60-2014 за професією «охоронник» 3 розряду розпочато навчання слухачів для потреб УДО України.

Серед слухачів є військовослужбовці УДО України, які приймали безпосередню участь в АТО на Сході України під час проходження служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

З вітальним словом до слухачів звернулися перший заступник начальника Інституту УДО України полковник Сергій Пугач та директор Вищого професійного училища державної охорони Інституту УДО України полковник Сергій Рудь, які привітали їх з початком навчального року та побажаннями успіху у наполегливому навчанні та здобутті первинних професійних знань для успішного виконання службових обов’язків військовослужбовців УДО України.

По завершенню навчання випускники будуть направлені до підрозділів для подальшого проходження військової служби з виконання завдань державної охорони органів державної влади України та забезпеченню безпеки посадових осіб.

______________________________________________________________________________________________________

 

Питання кадрової політики

7 листопада 2016 р. в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулось розширене засідання Вченої ради, на якій чи не вперше за 25 останніх років розглядалися питання кадрової політики на загальноуніверситетському рівні.

З ґрунтовною доповідю «Проблеми та завдання вдосконалення кадрової політики в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка» виступив перший проректор О.К. Закусило. У виступі було детально проаналізовано нинішню демографічну ситуацію та економічний стан держави як факторів, що впливають на кадрову політику в університеті; нормативно-правові акти, що регулюють трудові відносини та оплату праці в університеті; загальні дані про структуру університету та кадри співробітників, структуру фонду оплати праці,   плинність кадрів, недоліки в реалізації кадрової політики та проблеми найближчого майбутнього. Наведено цікаву інформацію про найбільш затребувані та високооплачувані професії у світі та 10 професій майбутнього.

По завершенні доповіді було прийнято проект концепції кадрового забезпечення діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що за структурою включає наступні основні компоненти: розроблення методології кадрового забезпечення; формування системи менеджменту кадрового забезпечення; вироблення технології кадрового забезпечення.

Методологія кадрового забезпечення передбачає передусім визначення суті, складу й характеру адміністративного, науково-педагогічного, наукового та обслуговуючого персоналу вищого навчального закладу як об’єкту кадрового менеджменту, а також основних процесів формування його службової поведінки, відповідно до цілей, завдань, методів і принципів кадрового забезпечення основної діяльності.

Система кадрового менеджменту передбачає насамперед формування цілей, завдань, функцій і структури кадрового менеджменту, вертикальних і горизонтальних взаємозв’язків адміністративного, науково-педагогічного, наукового та обслуговуючого персоналу у процесі обґрунтування, вироблення, прийняття та реалізації ключових управлінських рішень.

Технологія кадрового забезпечення діяльності університету передбачає організацію відбору та наймання на роботу, ділову, професійну та науково-педагогічну оцінку персоналу, його професійну орієнтацію та адаптацію, а також навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації, формування професійної кар’єри, службово-професійного просування, мотивацію та організацію праці, розв’язання конфліктних ситуацій, забезпечення соціального розвитку, безпеки та вивільнення персоналу, а також реалізацію питань взаємодії із профспілками, іншими громадськими організаціями та центрами зайнятості.

У роботі розширеного засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь начальник Інституту УДО України В.А. Чайковський, начальник кафедри організації державної охоронної діяльності та безпеки М.А. Микитюк, начальник кафедри тактико-спеціальної підготовки Д.П. Кисленко, завідувач кафедри гуманітарних  та  загально-правових дисциплін  В.В. Кузнєцов,  вчений  секретар  Інституту Л.М. Хойнацька.

20161107125917

image 0 02 05 a38ddcc3062c183f9392a63c26e726f2ae7c400c0bed894fa1fddd0272fe556a V_______________________________________________________________________________________________________

 

Змагання з легкоатлетичного кросу

 Відповідно до Положення Про проведення спортивно-масової роботи з перемінним складом Інституту УДО України Київського національного університету імені Тараса Шевченка на 2016 рік, 25.10.2016 на стадіоні ліцею ім. Івана Богуна були проведені особисті змагання з легкоатлетичного кросу на дистанції 1000 м.    

У змаганнях взяли участь слухачі магістратури І-го та ІІ-го курсу Інституту УДО України Київського національного університету імені Тараса Шевченко і слухачі Вищого професійного училища державної охорони (всього 44 учасники).  

Переможцем та призерами змагань стали слухачі Вищого професійного училища державної охорони, за результатами особистої першості місця розподілились наступним чином:

І місце - солдат Шинкарук Микола 3 хв 01 сек.

ІІ місце - солдат Якименко Богдан  3 хв 09 сек.

ІІІ місце - сержант Сторч Богдан 3 хв 13 сек.

Солдат Шинкарук Микола на Чемпіонаті УДО України, який відбувся 26 жовтня 2016 року, на цій же дистанції посів ІІІ місце з результатом 3 хв 02 сек.

P61025 154548

P61025 160214

____________________________________________________________________________________________________

Протидія злочинності: теорія та практика

19 жовтня 2016 року у Національній академії прокуратури України спільно з Генеральною прокуратурою України, Науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук України та Союзом юристів України було проведено науково-практичну конференцію «Протидія злочинності: теорія та практика». У роботі конференції взяли участь представники законодавчої, виконавчої та судової гілок влади, а також майже 50 вищих навчальних закладів та наукових установ, відомі науковці та практики, представники громадських та міжнародних організацій. Також приймав участь у даному почесному зібранні представник Інституту УДО України КНУ ім. Тараса Шевченка – доктор юридичних наук, професор Кузнецов В.В.

       Учасники зібрання обмінялися думками з низки актуальних проблем кримінального права, кримінології, кримінально-виконавчого права та кримінального процесу, а саме: кримінологічних факторів впливу на стан злочинності в Україні, сучасних українських уявлень про кримінологічну науку, кримінологічних факторів впливу на стан злочинності в Україні, впливу на злочинність соціально-психологічних явищ, формування та впливу на криміногенні процеси детермінант злочинності в сучасних умовах, протидії організованій злочинності в умовах реформування органів правопорядку, реалізації судової реформи у кримінальному провадженні; кримінально-правових аспектів презумпції невинуватості.

Конф протидія злочинності

______________________________________________________________________________________________

Участь представника Інституту у міжнародній конференції в

м. Харків

12–13 жовтня 2016 року Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого спільно з Науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрНУкраїни та ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права» було проведено міжнародну науково-практичну конференцію за темою “Соціальна функція кримінального права: проблеми наукового забезпечення, законотворення та правозастосування”. Для участі у конференції були запрошені провідні вчені з різних країн (Білорусі, Киргизії, Молдови, Німеччини, Польщі, Узбекистану), керівники державних та місцевих органів влади, а також практичні працівники. Також приймав участь у даному почесному зібранні представник Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка – завідувач кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін, доктор юридичних наук, професор Кузнецов В.В., який виступив з доповіддю «Принипи кримінально-правової охорони».

      Під час пленарного засідання та роботи секцій науково-практичної конференції обговорювалися питання за такими напрямами: соціальне призначення кримінального права в умовах розбудови громадянського суспільства, співвідношення соціальної функції кримінального права з іншими його функціями, соціальна функція кримінального права у Декларації 13-го Конгресу ООН із запобігання злочинності і кримінального правосуддя 2015 р. та в інших міжнародних документах, вплив кримінального права на суспільні процеси при реалізації євроінтеграційного курсу, проблеми наукового супроводження соціальної функції кримінального права, її забезпечення в законотворенні та у правозастосовній діяльності, прояв соціальної функції кримінального права у взаємозв’язку з іншими дисциплінами кримінально-правового циклу, роль кримінології у реалізації запобіжної функції кримінального права, актуальні питання криміналізації та декриміналізації суспільно небезпечних діянь.

Конференция харьков

Конференция харьков 1

_____________________________________________________________________________________________________

Участь викладачів Інституту у науково-практичній конференції

"Протидія терористичній діяльності: міжнародний досвід і його актуальність для України"

30 вересня 2016 року в Національній академії прокуратури України відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Протидія терористичній діяльності: міжнародний досвід і його актуальність для України», її учасниками стали науково-педагогічні працівники Інституту УДО України: начальник кафедри тактико-спеціальної підготовки майор Кисленко Д.П., доцент кафедри організації державної охоронної діяльності та безпеки підполковник Радзієвський Р.М., старший викладач зазначеної кафедри підполковник Іванушкін Є.О.

Відкриття конференції відбулося за участю першого заступника Генерального прокурора України Дмитра Сторожука, ректора Національної академії прокуратури України Івана Присяжнюка, академік-секретаря відділення кримінально-правових наук Національної академії правових наук України Вячеслава Борисова та ректора Університету банківської справи Тамари Смовженко.

Конференція працювала за 6 напрямами:

– концептуальні підходи, міжнародно-правові та законодавчі аспекти протидії терористичній діяльності в Європі;

– протидія поширенню ідеології тероризму та екстремізму;

– інформаційна безпека і тероризм;

– виявлення, припинення та розслідування фінансової підтримки тероризму – як важливої складової протидії терористичній діяльності: процесуальні, криміналістичні, кримінологічні напрями;

– діяльність правоохоронних органів і спеціальних служб у сфері виявлення, припинення і розслідування злочинів, віднесених до терористичної діяльності, та мінімізація їх наслідків;

– нелегальна міграція як передумова виникнення терористичної діяльності на території Європи.

Метою проведення наукового заходу стало об’єднання зусиль європейської наукової спільноти, представників законодавчої влади України та Європи, правоохоронних органів і спеціальних служб України та Європи, фахівців у зазначеній сфері, інших зацікавлених осіб у розв’язанні проблем протидії терористичній діяльності в Європі, обговорення міжнародного досвіду протидії терористичній діяльності і його актуальності для України, а також удосконалення антитерористичного законодавства та його правозастосування.

Фото

___Фото3_______________________________________________________________________________________________

"Спартакіада - 2016" зі спортивного рибальства

Відповідно до Календарного плану фізкультурно-спортивних заходів Київської міської організації ФСТ «Динамо» України на 2016 рік 15-16 вересня 2016 року в с. Глібівка, Вишгородського району на спортивно-оздоровчій базі «Динамо» пройшов чемпіонат Київської міської організації ФСТ «Динамо» України серед КФК правоохоронних органів м. Києва зі спортивного рибальства за програмою комплексних змагань «Спартакіада-2016».

У змаганнях взяли участь команди КФК Національної академії внутрішніх справ України, Північного Київського територіального управління НГУ, Національної академії СБУ, ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в м. Києві, ГУ Національної поліції у м. Києві, Управління державної охорони України, апарату управління КМО ФСТ «Динамо» України.

В особистій першості призові місця розподілились наступним чином:

1 місце – Гребенюк Максим, Інститут УДО України;

2 місце – Саук Павло, Північне Київське ТрУ НГУ;

3 місце – Пилипенко Володимир, НА СБУ.

За командними підсумками чемпіонату місця розподілилися наступним чином:

1 місце – Національна академія СБ України;

2 місце – Північне Київське ТрУ НГУ;

3 місце – Управління державної охорони України.

Переможці та призери особистої першості нагороджені медалями та грамотами, а команди-призери змагань нагороджені кубками та грамотами відповідних ступенів.

сканирование0001

___________________________________________________________________________________________

Наукове зібрання з проблем правового забезпечення охоронної діяльності та безпеки

22 вересня 2016 року кафедрою гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту УДО України було проведено засідання наукового гуртка з проблем правового забезпечення охоронної діяльності та безпеки. На цьому засіданні були присутні завідувач кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін доктор юридичних наук, професор В.В. Кузнецов, старший викладач кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін ст. лейтенант О.В. Спірічева, викладач кафедри психології охоронної діяльності, кандидат педагогічних наук І.П. Жукевич та слухачі магістратури.

Першим питанням засідання було затвердження складу наукового гуртка. Далі був обраний секретар наукового гуртка (слухач магістратури О.М. Вознюк).

На першому засіданні наукового гуртка був продемонстрований документальний фільм, присвячений генерал-лейтенанту внутрішньої служби, доктору юридичних наук, професору, академіку НАПрН України, заслуженому діячу науки і техніки України, почесному члену 12 міжнародних наукових установ, стипендіату Президента України, президенту Міжнародної академії фундаментальних основ буття Петру Петровичу Михайленку. Ця історія цікавої та непересічної долі видатної особистості викликала жваву дискусію у слухачів.

Професор В.В. Кузнецов зазначив, що в коло наукових інтересів вченого входили історія, кримінальне право, кримінологія, оперативно-розшукова діяльність. П.П. Михайленко автор понад 400 наукових праць, в тому числі на англійській, французькій, китайській, іспанській і російській мовах.

У подальшому на засіданні наукового гуртка була обговорена участь слухачів у міжвузівській науково-практичній конференції «Стан та перспективи реформування сектору безпеки і оборони України», яка відбудеться в листопаді 2016 року. Керівник гуртка ознайомив магістрантів із загальними вимогами до оформлення тез та наголосила на важливості участі в конференції для їх подальшої наукової діяльності.

 DSC 1326

__________________________________________________________________________________________________

Черговий випуск слухачів курсів вивчення англійської мови

12 липня 2016 року в Інституті Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося вручення сертифікатів про проходження курсів вивчення іноземної мови «Формування іншомовної комунікативної компетентності військовослужбовців УДО України» 16 військовослужбовцям навчальної групи з вивчення англійської мови другої черги курсів іноземних мов.

Вручаючи сертифікати про закінчення курсів, начальник Інституту Управління державної охорони України полковник Чайковський В. А. привітав випускників з успішним завершенням навчання. Крім того, зауважив, що знання іноземних мов сприятиме виконанню професійних завдань, а також підвищенню іміджу Управління державної охорони України у світі.

Навчання на курсах відбувалося протягом двох місяців та завершилося заліком 12 липня. За результатами підсумкового заліку слухачі цього випуску виявили наполегливість у навчанні, велике бажання вивчати англійську мову, що було підтверджено позитивними показниками володіння іноземною мовою, орієнтуванні у професійних ситуаціях несення служби військовослужбовцями УДО України. Кращі знання показали наступні слухачі: Ємшанова Ю., Бойко О., Коломієць А., Когут М., Прокашев В.

Кафедра гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту УДО України й надалі буде проводити курси. Тому Інститут УДО України запрошує всіх військовослужбовців, які бажають підвищити свій рівень іншомовної комунікативної компетентності на курсах вивчення іноземної мови, на попереднє тестове випробування, яке відбудеться у вересні 2016 р.  

IMG 9356

IMG 9364

_______________________________________________________________________________________________

Чемпіонат Управління державної охорони України

зі спортивного орієнтування

         6 липня 2016 року відбувся Чемпіонат УДО України зі спортивного орієнтування, організатором якого являється Інститут.

Оцінку результатів здійснювали головний суддя змагань – Кучерявий Леонід Миколайович та заступник головного судді – Кисленко Дмитро Петрович.

За перемогу у Чемпіонаті змагалися 8 команд, які представляли різні підрозділи УДО України. Також оцінювалися й особисті результати учасників.

У командній першості представники Інституту зайняли почесне 3 місце.

Вітаємо призерів Чемпіонату з успішною участю у змаганнях.

IMG 9262

IMG 9294

Застосування англійської мови в освітньому процесі

23 червня 2016 р. у Національній академії внутрішніх справ, на виконання Указу Президента України від 16 листопада 2015 р. № 64/2015 «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні»,відбувся круглий стіл за темою «Питання застосування англійської мови при викладанні кримінально-правових дисциплін» (англ. «Issues of application of English language in teaching of criminal legal disciplines»). Цей науковий захід організувала кафедра кримінального права за підтримки Київського місцевого осередку ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права». Особливістю зазначеного заходу було те, що виступи, мультимедійні презентації та обговорення відбувалися виключно англійською мовою.

На круглому столі були присутні науковці з різних вузів України, практичні співробітники правоохоронних органів, слухачі та студенти академії. Також виступив на даному почесному зібранні представник Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка – завідувач кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін, доктор юридичних наук, професор Кузнецов В.В.

Серед найактуальніших питань, що обговорювались на круглому столі та викликали інтерес широкого кола учасників, став виступ голови Київського місцевого осередку ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права», доктора, юридичних наук, професора, члена-кореспондента НАПрН України Василя Шакуна щодо використання положень міжнародних нормативно-правових актів при підготовці нового науково-практичного коментаря Кримінального кодексу України.

Учасниками круглого столу було наголошено, що на сучасному етапі розвитку національної освітньої діяльності використання англійської мови (як міжнародного засобу спілкування) є звичайною практикою. Нові вимоги МОН України до пошукувачів наукових звань потребують більш ретельного вивчення англійської мови. Оскільки знання іноземної мови розкриває перед фахівцями нові можливості для отримання сучасної інформації з різних світових джерел та подальшого наукового пошуку.

Завідувач кафедри кримінального права, доктор, юридичних наук, професор Савченко А.В. відмітив, що застосування англійської мови при викладанні кримінально-правових дисциплін є проблемою сьогодення, оскільки чимало навчального та наукового матеріалу подано в сучасному правовому просторі саме англійською мовою. Тому звернення до першоджерел англійською мовою, дозволяє українським науковцям безпосередньо ознайомитися з надбаннями іноземних фахівців, порівняти перекладені українською мовою норми законодавства, розтлумачити відповідні положення, застосувати набуті теоретичні та практичні знання при викладанні кримінального права в Україні.

Круглый стол английский

 ________________________________________________________________________________________

ТУРНІР З РУКОПАШНОГО БОЮ ЗА КУБОК ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

4 червня на Олімпійській базі «Конча Заспа» відбувся Турнір з рукопашного бою за Кубок Президента України.

У змаганнях взяли участь команди: Управління державної охорони України, Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Головного управління розвідки МО України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної пенітенціарної служби України, Державної фіскальної служби України, Національного Антикорупційного бюро України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

Турнір розпочався промовою Начальника УДО України Валерія Гелетея. Після урочистостей на глядачів чекав показовий виступи Роти Почесної Варти окремого полку Президента України. Серед почесних гостей змагань були заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Таранов,  Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, керівники силових структур України, а також бійці, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України.

Оцінку результатів поєдинків на татамі забезпечувала поважна суддівська колегія. За перемогу в Турнірі змагалися чотирнадцять команд. Також оцінювалися й особисті результати учасників у семи вагових категоріях.

За результатами змагань друге командне місце виборола Служба безпеки Президента України Управління державної охорони України. У особистих заліках двоє військовослужбовців УДО України отримали золото  ̶  Волков Олександр (вагова категорія 90 кг) та Бернадський Роман (вагова категорія 85 кг). Другі місця та срібні медалі отримали Сірик Олег (вагова категорія 65 кг) та Добріогло Іван (вагова категорія 85 кг). Третє місце посів Остапчук Олег (вагова категорія 70 кг). Також Волков Олександр визнаний переможцем за кращу техніку рукопашного бою.

img 9542

img 9482

____img 9407___________________________________________________________________________________________

ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ VIP"

27 травня 2016 року в Інституті УДО України відбулось урочисте вручення дипломів учасникам практичного семінару-тренінгу «Забезпечення безпеки VIP».

Практичний семінар-тренінг здійснювався в період з 23 по 27 травня на території України для слухачів Міжнародної Академії Тілоохоронців Турецької Республіки за участю президента Академії – Енджина Деніза Карадага та викладачів Інституту УДО України.

Пан Енджин Деніз Карадаг та начальник Інституту УДО України Владислав Чайковський вручили дипломи та сертифікати слухачам Академії та викладачам Інституту УДО України, які приймали участь у заході.

IMG 8601
IMG 8605
IMG 8607
IMG 8610
IMG 8616
_______________________________________________________________________________________