Основні завдання кафедри

Навчити професійним навичкам по забезпеченню безпеки посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона у місцях постійного та тимчасового перебування, готувати військовослужбовців Управління державної охорони Україниз високим рівнем теоретичних знань і практичних навичок, володінням стрілецькою зброєю, прийомам самозахисту.

Історична довідка

 Кафедра забезпечує навчальну, виховну, методичну і науково-дослідну роботу в Інституті Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченко з навчальних дисциплін «Тактико–спеціальна підготовка», «Спеціальна фізична підготовка» та «Спеціальна вогнева підготовка».

       Історія кафедри веде початок з липня 2010 року, коли на базі Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка було створено спеціальну кафедру №2 (тактико–спеціальної підготовки та спеціальної вогневої підготовки) та спеціальну кафедру №3 (спеціальна фізична підготовка). У зв'язку з організаційно-штатними змінами влистопаді 2015 року було створено кафедру тактико–спеціальної підготовки, в яку увійшли кафедри: № 2 (тактико–спеціальної підготовки та вогневої підготовки) та № 3 (спеціальної фізичної підготовки). За кафедрою тактико–спеціальною підготовкою закріплені спортивна зала, тренажерна зала та три тири (два тири по 25 метрів, один тир 18 метрів), тири оснащені поворотними мішенями, мультимедійним тиром в якому модулюються різноманітні тактичні ситуації.

       З початку створення Інституту спеціальну кафедру №2 з 2010 по 2012 рік т.в.о. начальника підполковник Вандзяк В.В., з 2012 по 2014 рік підрозділ очолював полковник Маліновський А.І., з 2015 по 2015 рік – кандидат юридичних наук, підполковник Бульба Т.М. З 2010 по 2013 рік спеціальна кафедра №3 працювала під керівництвом полковника Павлова А.В.. З 2013 по 2015 року кафедру очолював майстер спорту України полковник Сухорада Г.І., який зробив найвагоміший внесок у ії становлення та розвиток,  а з 2016 року кафедру очолює кандидат юридичних наук, доцент, майстер спорту України з боротьби самбо та вільної боротьби Кисленко Д.П.

     Професорсько-викладацький склад кафедри вносить вагомий внесок у розвиток відомчої науки. Приймають участь в навчально-методичних семінарах, науково-практичних конференціях та написанні наукових статей, посібників, методичних рекомендацій та інших видань.

     Кафедрою організовуються і проводяться навчально-тренувальні заняття у спортивних секціях з рукопашного бою та кульової стрільби.

     Весь потенціал кафедри спрямований на підготовку військовослужбовців Управління державної охорони Україниз високим рівнем теоретичних знань і практичних навичок володіння стрілецькою зброєю, прийомами самозахисту, обеззброєння та забезпеченнябезпеки посадових осіб,  щодо яких здійснюється державна охорона у місцях постійного та тимчасового перебування.

                           

Навчально – методична робота

Кафедра забезпечує навчальну, виховну, методичну і науково-дослідну роботу з навчальних дисциплін  «Спеціальна фізична підготовка», «Тактико–спеціальна підготовка» та «Спеціальна вогнева підготовка»

Спортивні секції

1.Рукопашний бій. Відповідальний - викладач кафедри Чорний С.С. - Заслужений майстер спорту України.

2.Кульова стрільба. Відповідальний - старший викладач кафедри Голя К.В.

Склад кафедри

         1. Керівник кафедри Кисленко Дмитро Петровичкандидат юридичних наук, доцент, учасник бойових дій.

Має 3 вищих освіти, одна з них фахова;

Член збірної команди України з вільної боротьби 2005-2010 р. Дворазовий призер Чемпіонату Європи;

Майстер спорту України з вільної боротьби та боротьби самбо. Переможець і призер багатьох міжнародних, всеукраїнських, міських та  клубних змагань з вільної боротьби та боротьби самбо;

Пройшов курси підвищення кваліфікації в Національній академії педагогічних наук України ДВНЗ університеті менеджменту освіти, Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти з 15 по 27 грудня 2014 року за категорією завідувачів кафедр ВНЗ України ІІІ-ІУ рівня акредитації;

Має понад 20 наукових праць.

     
         2. Професор кафедри Кучерявий Леонід Миколайовичзаслужений працівник фізичної культури і спорту України.

Освіта вища.

Майстер спорту (колишнього СРСР) з силової акробатики і офіцерського багатоборства. Призер ЦР Динамо СРСР зі службового багатоборства. Суддя міжнародної категорії з багатоборства  тілоохоронців. Генеральний секретар Міжнародної федерації телоохоронців, 1 віце – президент Федерації охоронців України.

Автор і засновник виду спорту «багатоборство тілоохоронців». Автор винаходу та розробки спортивного тренажера.

 

     3. Старший викладач кафедри Голя Константин Валерійович.
          Учасник бойових дій. Освіта вища.

            5. Викладач кафедри Чорний Сергій Сергійович.

     Має 2 вищих освіти, одна з них фахова;

   Заслужений Майстер спорту України. Майстер спорту України Міжнародного класу з боротьби самбо. Чемпіон та багаторазовий призер чемпіонатів ФСТ «Динамо», «Дінаміади» серед правоохоронних  органів, всеукраїнських та міжнародних турнірів,  Чемпіонатів та Кубків України з боротьби самбо, бойового самбо та боротьби дзюдо. Чемпіон Європи з боротьби самбо,5 разовий срібний призер та 7 разовий бронзовий призер Чемпіонатів Європи з боротьби самбо та бойового самбо. 7 разовий бронзовий призер Чемпіонатів Світу з боротьби самбо та бойового самбо. Має 5 наукових праць.

              6. Асистент кафедри Циганок Артем Сергійович.

  

Видання кафедри

І. Участь у конференціях та семінарах

1.1. Міжвідомча науково-методична конференція за темою «Сучасний стан та перспективи розвитку фізичної підготовки військовослужбовців в системі бойового навчання військ (сил) Збройних Сил та інших силових структур України». Національний університет оборони України. м. Київ. Тези доповідей надруковані в однойменному збірнику:

1. Сухорада Г.І., Грищенко Д.С. Фізична підготовка військовослужбовців спеціальних підрозділів / [редкол.: Фіногенов Ю. С. (голова) та ін.]. — K. : НУОУ 2013. с. 116 — 122.

2. Сухорада Г.І., Мальцев О.О. Обгрунтування авторської методики розвитку фізичних якостей військовослужбовців танкістів 1-го контракту / [редкол.: Фіногенов Ю. С. (голова) та ін.]. — K. : НУОУ 2013. с. 155 — 162.

3. Сухорада Г.І., Ястребов О.О. Оптимізація методики розвитку витривалості військовослужбовців Управління державної охорони України. [редкол.: Фіногенов Ю. С. (голова) та ін.]. — К. : НУОУ, 2013. С. 169 174.

1.2. 26-28.11.2014 р. Міжвідомча науково-методична конференція за темою «Фізична підготовка особового складу Збройних Сил, інших військових формувань та правоохоронних органів України: досвід, сучасність, проблеми та перспективи розвитку». Національний університет оборони України. м. Київ. Тези доповідей надруковані в однойменному збірнику:

1. Сухорада Г.І., Ястребов О.О. Вдосконалення методики розвитку витривалості військовослужбовців УДО України.

2. Сухорада Г.І., Лисенко Р.В. Оптимізація методики розвитку силових якостей у військовослужбовців УДО України.

3. Сухорада Г.І., Єсипович О.М. Розвиток гнучкості у військовослужбовців УДО України.

4. Сухорада Г.І., Шамаєв В.П. Методика розвитку координаційних здібностей у військовослужбовців УДО України.

5. Сухорада Г.І., Скічко В.В. Проблеми та шляхи підвищення ефективності фізичного виховання військовослужбовців.

1.3. 17.03.2015 р. Науково-методичний семінар «Спеціальна спрямованість фізичної підготовки, як складова особистої безпеки військовослужбовців». Тези доповідей надруковані в однойменному збірнику:

1. Сухорада Г.І., Ястребов О.О. Фізична підготовка тіло охоронців

2. Сухорада Г.І., Маліновський В.С. Вдосконалення змісту подолання перешкод для військовослужбовців.

3. Лисенко Р.В. Види комплексного контролю як невід’ємна частина тренувального процесу у спортивній боротьбі.

4. Шамаєв В.П. Основні умови розвитку швидкості у військовослужбовців.

5. Скічко В.В. Характеристика основних методологічних направлень щодо розвитку сили військовослужбовців.

1.4. VІ Міжнародна науково-практична конференція за темою «Сучасні проблеми та перспективи розвитку фізичного виховання, здоров’я і професійної підготовки майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту». Інститут фізичного виховання і спорту Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова м. Київ. Наукові статті надруковані у фаховому однойменному збірнику.

1. Сухорада Г.І. Актуальні питання вдосконалення керівних документів з фізичної підготовки та спорту у збройних силах, інших військових формуваннях і правоохоронних органах України.

2. Ястребов О.О. Оптимізація змісту фізичної підготовки військовослужбовців Управління державної охорони України.

Доповідь – Сухорада Г.І. та Ястребов О.О. за тематикою статей.

ІІ. Наукові статті

        2.1. Сухорада Г.І. Актуальні питання вдосконалення керівних документів з фізичної підготовки та спорту у збройних силах, інших військових формуваннях і правоохоронних органах України. // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія № 15. «Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт)» Зб. наукових праць / За ред. Г. М. Арзютова. К. : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2015. Випуск 3 К 2 (57) 15. с. 319 329.

2.2. Ястребов О.О. Оптимізація змісту фізичної підготовки військовослужбовців Управління державної охорони України. / Ястребов О.О. // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія № 15. «Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт)» Зб. наукових праць / За ред. Г. М. Арзютова. К. : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2015. Випуск 3 К 1 (56) 15. с. 404 407.

2.3. Месь А.В. Фізична підготовка операторів «людинно-машинних» систем з врахуванням біомеханічної специфіки вирішення ними професійних рухальних задач.//Фізична культура, спорт та здоров'я: Зб. наукових робіт. - Харків: ХаДІФК, С. 63-64.

           2.4.Лайуни Р., Месь А.В., Хабинец Т.А. Биомеханические свойства мышц в условиях различных режимов работы операторов. // Фізична підготовленість та здоров'я населення: Зб. матеріалів Міжнір. наук. Симпозіуму / Загальний уклад, і наук. ред. - проф. Р.Т. Раєвський. - Одеса, С. 139-140.

         2.5. Месь А.В. Про фізичну підготовку операторів. // Досвід навчально-методичної роботи Київського Військового Інституту Управління і Зв'язку: науково-методичний збірник. - Вип. - Київ: КВІУЗ, С. 100-103.

         2.6. Лапутін A.M., Каденюк Л.К., Месь А.В. Технологія відеокомп'ютерного аналізу у професійному відборі та спеціальній підготовці військовослужбовців. // Науково-технічний збірник. Вип. З / Редкол.: Шарий В. І. (голова) та ін.- Київ: ННДЦ ОТ і ВБ України, С. 69 -74.

         2.7. Месь А.В. Физическая подготовка в системе военно-профессионального обучения. // Материалы всеукраинской научно-методической конференции «Здоровье и образование: проблемы и перспективы» / Гл. ред. А.Г. Рыбковский - Донецк: ДонГУ, 2000. С. 282-285.

        2.8. Месь А.В. Біомеханічні властивості скелетних м'язів операторів, які працюють в умовах зниженої рухової активності. // Теорія і методика фізичного виховання і спорту: Науково-теоретичний журнал. - Київ, С. 81-84.

        2.9.Месь А.В. Особливості фізичної підготовки курсантів податкової міліції з урахуванням професійної діяльності. // Науковий вісник: Зб. наукових праць Академії ДПС України, № 2 (8) Ірпінь, С. 179-182.

        2.10. Месь А.В. Підвищення психологічної стійкості військовослужбовців за допомогою спеціальної фізичної підготовки. Слобожанський науково-спортивний вісник: Зб. наукових статей. -№ 3 Харків, С. 86-88.

        2.11. Месь А.В. Комплексна оцінка фізичної підготовки військовослужбовців. // Теорія і методика фізичного виховання і спорту: Науково-теоретичний журнал. - Київ, С. 52-54.

       2.12. МесьА.В. Підвищення психологічної стійкості курсантів податкової міліції за допомогою спеціальної фізичної підготовки // Науковий вісник: Зб. наукових праць Академії ДПС України, №4(10) Ірпінь, С. 172-175.

       2.13.Месь А.В. Психологічна адаптація курсантів таспівробітників до екстримальних ситуацій з використанням новітніхтехнологій. // Всебічний розвиток особистості студента: Матеріали науково-практичної конференції / За редакцією академіка АПН України Д.О. Тхоржевського. – Ірпінь , 2001. С. 416-424.

       2.14. Месь А., Параниця С.. Професійно-прикладна фізична підготовка як фактор безпечної діяльності податківця. // Вісник Технологічного університету Поділля №5, ч. 3, 2002. С. 162-164.

       2.15. Месь А.В.Формування духовно-моральних якостей у процесі професійно-прикладної фізичної підготовки. // Фізичне виховання – здоров’я студентів: Матеріали науково-методичної конференції. – Донецьк ІПШІ «Наука і освіта». – 2003. С. 144-145.

       2.16. Месь А.В. Формування фізичних якостей курсантів під час навчання у Вищому військовому навчальному закладі. // Наукове забезпечення службово-бойової діяльності внутрішніх військ МВС України: Зб. тез доповідей V Науково-практичної конференції. – Харків 2013.

ІІІ. Навчально – методичні посібники, підручники

3.1. Сухорада Г.І. – співавтор підручника: Фізичне виховання, спеціальна фізична підготовка та спорт : підручник / [О.Л.Благій та ін.] ; за ред. Ю. С. Фіногенова. ; Нац. ун-т оборони України ім. Івана Черняховського. — К. : НУОУ, 2014. 468 с.

3.2. Кисленко Д.П., Голя К.В. – пам’ятка керівника стрільб.

Київ: Інститут Управління державної охорони україни, 2016 – 64 с.

            3.3. «Управління, як структурний елемент фізичної підготовки», глава підручника «Теорія та організація фізичної підготовки». Міністерство Оборони України. 1998.

            3.4. Вдосконалення координаційних здібностей співробітників податкової міліції у процесі спеціальної фізичної підготовки: Методичні рекомендації / А.В. Месь. - Ірпінь: Академія ДПС України, -46с.

           3.5.Спеціальна фізична підготовка: Методичні рекомендації / А.І. Суббот, А.В. Месь, С.А. Антоненко, Ю.В. Корнєєв. - Ірпінь: Академія ДПС України, -131с.

           3.6. Фізична підготовка: Посібник / В.Т. Білоус, В.О. Шамрай, А.І. Суббот, А.В. Месь. - Ірпінь: Академія ДПС України. 

           3.7. Посібник з фізичної підготовки для абітурієнтів. – Ірпінь: Національна академія ДПС України, 2004.-60с.

           3.8. Робоча програма з курсу «Фізична підготовка».

           3.9. Робоча програма з курсу «Спеціальна фізична підготовка».

           3.10. Робоча навчальна програма з курсу „Спеціальна фізична підготовка” для підготовки магістрів Галузь знань 0304 „Право” спеціальність 8.03040201 “Правоохоронна діяльність”

           3.11.Підсумкова лекція з курсу «Спеціальна фізична підготовка» для підготовки до державного іспиту курсантів факультету податкової міліції за напрямом «Правоохоронна діяльність» .

           3.12. Методична розробка з курсу «Спеціальна фізична підготовка» Тема: № 4 «Больові прийоми» .для підготовки курсантів факультету податкової міліції за спеціальностями «Правоохоронна діяльність» та «Облік і аудит».

ІV. Патенти

4.1. Сухорада Г.І. – співвинахідник та співвласник патенту на корисну модель «Тренажер для відпрацювання елементів рукопашного бою «Тверб» від 10.07.2015 р.

_______________________________________________________________________________________________

Г Р А Ф І К

проведення консультацій викладачами кафедри тактико–спеціальної підготовки

Інституту УДО України КНУ імені Т.Шевченка на ІІ півріччя 2017-2018 навчального року

п/п

Посада

Прізвище

 та ініціали

Час пров-ня Місце проведення пн вівт сер чет п’ят
1. начальник кафедри Кисленко Д.П.

 

15.00-17.30

Спортивна зала,

каб. 318

    Х    
2. професор кафедри Кучерявий Л.М. 15.00-17.30 каб. 318         Х
3. ст. викладач Голя К.В. 15.00-17.30 Тир, каб. 301 Х        
 4. викладач  Чорний С.С.

 

15.00-17.30

 Спортивна зала, каб. 301    Х      
5. асистент Циганок А.С.

 

15.00-17.30

Тир, каб.301  х        

 

Контактний телефон кафедри: 281-25-46